OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  

  25 ndz. zwykła    -     21. 09. 2014 r. 

1.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w tym tygodniu:

       § we wtorek wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana

  § w czwartek wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana        § w sobotę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana

 

2.    W niedzielę Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (sanktuarium Św. Stanisława, biskupa i męczennika – patrona ruchu trzeźw ościowego)  Pielgrzymka o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

 3.    W środę o godz. 1700 nabożeństwo maryjne, Nowenna do MBNP,   w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

-  módlmy się, aby prasa, radio, telewizja, Internet przekazywały prawdę.

 

4.    W czwartek w Trzetrzewinie spotkanie popielgrzymkowe 25. grupy   Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz. 1700.

 

5.    W piątek o godz. 1800  w parafii Żmiąca spotkanie młodzieży.   Jest to spotkanie   w ramach przygotowania do przeżycia Światowych Dni Młodzieży  w Krakowie.

 6.    W przyszłą niedzielę, nasz Rodak Ks. Zbigniew Sławek będzie zbierał ofiary do puszek. Razem ze swoimi parafianami ze Słowacji prosi nas      o pomoc. Parafia niewielka, do obsługi kilka kaplic, a ostatnio w kościele została przez piorun zniszczona instalacja elektryczna i nagłośnieniowa.

 7.    Grupa Saletyńsko-Misyjna organizuje pielgrzymkę do Dębowca  w sobotę 27. września. Wyjazd o godz. 730.   Zapisy w zakrystii.

 8.    Spotkanie lektorów  w środę o godz. 1700, Grupy młodzieżowej   starszej w niedzielę po Mszy św. popołudniowej.

 

9.    Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na inwestycje, w ubiegłym tygodniu złożyło je 7 rodzin, na ogrzewanie 1 rodzina.

 10.                        30 . września (przyszły wtorek)  będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, (komputery, drukarki, telefony itp.)RTV, AGD. Zbiórka na parkingu – odbiór ma być do g. 1600. Zbiórkę, jak w ubiegłym roku, organizuje stowarzyszenie Pomoc kościołowi w Potrzebie.

 11.                        W niedzielę 28. września odbędzie się XXX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Pielgrzymka jest związana z setną rocznicą śmierci Bł. Karoliny. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp. Andrzej Jeż.  Wyjazd na Jasną Górę organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich    w Łososinie Górnej, zachęcamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce.

 12.                        W przyszłą niedzielę Dzień modlitw w intencji  III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz