OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  

  26 ndz. zwykła    -     28. 09. 2014 r.

 

1.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w tym tygodniu:

 

§ w poniedziałek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela  i Rafała

§ we wtorek wspomnienie Św. Hieronima, kapłana

§ w środę wspomnienie Św.  Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła  -  patronki misji katolickich

§ w czwartek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

§ w sobotę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

 

2.    O godz. 1600

·       w środę nabożeństwo maryjne

·       w czwartek   nabożeństwo misyjno-powołaniowe

·       w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

·       w sobotę nabożeństwo fatimskie

-  módlmy się, aby intencji Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, w intencji odnowienia życia rodzin według Ewangelii Chrystusa.

 

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 1530.  

 

4.    Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca:

               - Ks. Proboszcz          Laskowa Górna o g. 830

              - Ks. Prałat                 Dziedzice i Jabłoniec  o g. 900 - Ks. Stanisław    Ogród i Rozpite   o g. 1100, Centrum o g. 1200.

 

5.    W środę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. O godz. 1700 Msza św., po niej Różaniec. Poświęcenie różańców dla dzieci klas II, po nabożeństwie krótkie spotkanie dzieci i rodziców.

 

6.    W czwartek o godz. 1700  drugi dzień Nowenny do Ducha Św. młodzieży III klas Gimnazjum.

 

7.    W piątek o godz. 1900 nabożeństwo dla młodzieży – adoracja i Msza św.  Nabożeństwo młodzieżowe, przygotowane przez Grupę Apostolską Młodzieży wraz ks. Stanisławem,  będzie w każdy pierwszy piątek. Zapraszamy młodzież szkolną i pracującą, będzie to także dalsze przygotowanie do Bierzmowania młodzieży klas I i II Gimnazjum.,

 

8.    W sobotę i niedzielę będzie można nabyć „chlebek miłosierdzia” Caritasu. Złożona ofiara będzie pomocą dożywiania dzieci w różnych formach.

 

9.    Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na inwestycje, 

              w ubiegłym tygodniu złożyło je 9 rodzin.

 

10.                        We  wtorek  będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, (komputery, drukarki, telefony itp.)RTV, AGD. Zbiórka na parkingu – odbiór ma być do g. 1600. Zbiórkę, jak w ubiegłym roku, organizuje stowarzyszenie Pomoc kościołowi w Potrzebie. Natomiast jutro Urząd Gminy organizuje  zbiórkę odpadów wielkogabarytowych tj. mebli, metali, opon. Odpady takie należy składać do kontenera na działce pod budynkiem Dworku w Laskowej od godz. 1000 do wieczora.

 

11.                        W sobotę 04. października o godz. 1900  w Dębicy w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie Trzecie Diecezjalne Spotkanie  Młodych „Rio w Dębicy”. Nie będzie wspólnego wyjazdu, można wziąć udział prywatnie.

 

12.                        W niedzielę zbiórka plastikowych zakrętek. Ks. Andrzej Basiaga   oraz Diakonia Ruchu Światło i Życie Diecezji Tarnowskiej składa podziękowania wszystkim, którzy włączają się w tą akcję pomagając dzieciom chorym. Nasza parafia wraz z parafią Krynica-Zdrój, w informacji do wszystkich parafii diecezji o zbiórce zakrętek, została podana jako przykład  organizowania zbiórki. Każdego miesiąca zbieramy od 20 do 30 kilogramów zakrętek. Bóg zapłać za to zrozumienie pomocy, która finansowo nas nic nie kosztuje, a wymaga jedynie dobrych chęci i miłującego serca.

 

13.                        04. października w godzinach od 900 do 1200 Szpital Powiatowy  w Limanowej organizuje  Białą Sobotę,  wykonując bezpłatne badania na Rynku w Limanowej. Szczegóły na wywieszonym w gablocie afiszu.

 

 

14.                        W sobotę spotkanie scholi o godz. 900, DSM o godz. 1600. Ministrantów o godz. 900, aspirantów o godz. 1000.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz