Słowa, które mogą przebudzić:

Być dobrym pośród dobrych,

to sprawa zwykłej cnoty;

ale być dobrym pośród złych,

to już zakrawa na bohaterstwo .

Św. Bernard z Clairvaux

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

14 niedziela zwykła

-     05. 07. 2015 r.

1.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić  w tym tygodniu:

·                 w poniedziałek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, Patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Patronalne święto Apostolstwa Chorych.

·                               w środę wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana

·                               w sobotę święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy

2.    O godz. 1700:

- w środę  nabożeństwo maryjne, przed Mszą św. Nowenna do MBNP;

- w piątek nabożeństwo  do Bożego Miłosierdzia

- módlmy się w intencji wszystkich, którzy opiekują się chorymi

3.   Dziś festyn religijno-patriotyczny na Jaworznej -  Korabiu.  Dochód przeznaczony jest na budowę kaplicy w Kodymie  na Ukrainie, gdzie proboszczem jest Ks. Stanisław Majkrzak, były wikariusz  z Ujanowic.  Szczegóły na afiszu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400.   Można skorzystać z dowozu – wyjazd z  Jaworznej o godz. 1330.

4.    Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na potrzeby kościoła.            W ubiegłym tygodniu złożyła je 1 rodzina, na ogrzewanie 1 rodzina.

5.    Dziś zbiórka plastikowych zakrętek.

6.    „Błogosławieni czystego serca” to hasło  XXXIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, przeżywanej  od 17 do 25 sierpnia. Zapisy na Pielgrzymkę w parafii  do końca lipca, później u Ks. Przewodnika. Koszt pielgrzymki wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko
(drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł,  resztę
dopłaca Caritas. Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł. Do 16-go roku życia trzeba mieć opiekuna pełnoletniego. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz