Słowa, które mogą przebudzić:

Ucz się patrzeć

na wszelkie swoje doświadczenia

jako objęte Bożą miłością.

ADORACJA   W CIEMNICY

I PRZY GROBIE PAŃSKIM

WIELKI  PIĄTEK   I    WIELKA SOBOTA

Wielki Piątek

Wielka  Sobota

Adoracja  prywatna

Adoracja prywatna

Komunia  Święta   dla chorych i pracujących po południu

NADOLE –

Zakończenie adoracji

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE - NIEDZIELA  PALMOWA

-   13. 04. 2014 r.

1.    Bóg zapłać za ofiary składane dziś  na potrzeby Seminarium Duchownego                   w Tarnowie, ofiary składane jako jałmużna postna. Poświęcenie palm przed Mszą św. o godz. 1130, a po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę. Bóg zapłać za 9 książek ofiarowanych na nagrody za palmy przez Gminny Ośrodek Kultury.

2.    W środę  o godz. 1700  Różaniec św. wynagradzający, przed Mszą św.                   Nowenna do MBNP – módlmy się o owocne, z wiarą, miłością i polską

tradycją chrześcijańską  przeżycie Wielkiego Tygodnia  i świąt

Wielkanocnych, o pokój, miłość  w rodzinach.

3.    Dzieci Szkolnego Koła Caritas będą  dzisiaj rozprowadzały upieczone w domu świąteczne babeczki.

4.    Niedziela Palmowa otwiera czas Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Niechaj udział w nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary i miłości.

5.    W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, Adoracja do godz. 2200

6.    Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Jezusa.

Od godz. 630 do godz. 1700   adoracja w Ciemnicy. Porządek jest wywieszony

w gablotach i podany na stronie internetowej w ogłoszeniach parafialnych.

·       o godz.   900 Droga Krzyżowa dla wszystkich

·       o godz. 1000 Droga Krzyżowa dla dzieci i dla młodzieży Gimnazjum

·       o godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i kanonizacją Jana Pawła II                .

·       o godz. 1630 Droga Krzyżowa

·       o godz. 1700 Liturgia Wielkiego  Piątku

·       3 części Gorzkich Żali – adoracja Jezusa w Grobie do godz. 2300.

·       o godz. 2130  Droga Krzyżowa i adoracja prowadzona przez młodzież

·       zapraszamy  Panów Straży Pożarnej do  trzymania straży przy Grobie Pańskim.

·       pamiętajmy o przystrojeniu przydrożnych krzyży, kapliczek

·       ofiary przy Adoracji Krzyża składane są na utrzymanie zabytków – pamiątek  życia Jezusa Chrystusa w  Ziemi Świętej

·       w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych zalecana jest także w  Wielką Sobotę.

7.    W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny   o godz. 900,  1000, 1100  i 1200 i  1400.

Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 630.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1900.

Na to nabożeństwo przynosimy świece.

8.    W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 600.   Msze św.  o godz. 630, 830, 1000, 1130 i 1600.  Na procesję rezurekcyjną zapraszamy Orkiestrę Parafialną, Panów Straży Pożarnej, Parafialne Grupy Młodzieżowe  i Dziecięce, Służbę Liturgiczną – lektorów i ministrantów. Prosimy  o przygotowanie i niesienie w procesji feretronów i chorągwi  chorągwie są umieszczone w  specjalnym stojaku w przedsionku nawy bocznej Matki Bożej, a baldachim w gablocie w przedsionku nawy bocznej Bożego Miłosierdzia. Należy go wcześniej przygotować.

9.    W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą tylko do południa, nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Podczas Mszy św. o godz. 1130   Chrzest Św.

10.                      W środę podczas Mszy św. o godz. 1800 przyjęcie aspirantów   do grona ministrantów.

11.                      Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W kopertach  złożyło je w ubiegłym tygodniu 16 rodzin, na ogrzewanie 3 rodziny. Na konto w ostatnim czasie wpłaciło na inwestycje 13 rodzin, na ogrzewanie 8 rodzin.

12.                      Za  + Stanisławę Pazdan zamówiono na pogrzebie 135 Mszy św.

·                       1.  greg. odprawi O. Józef Matras – od niedzieli

·                       2. greg. odprawi Ks. Zbigniew Sławek

·                       1. greg. odprawi Ks. Marcin Krępa w Domu

Rekolekcyjnym w Ciężkowicach  - w maju

·                       15. Mszy św. odprawimy w parafii

13.                      Jutro o godz. 1400 pogrzeb + Sylwestra Jędrzejka.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz