Słowa, które mogą przebudzić:

Ucz się patrzeć na wszelkie swoje doświadczenia

jako objęte Bożą miłością.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

-     20. 04. 2014 r.

1.    Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. o godz. 630, 830,  1000, 1130. Nie będzie Mszy św. po południu o godz. 1600.   Jutrzejsza składka przeznaczona  jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w  Krakowie z filią w  Tarnowie.

2.    O godz. 1700:

·       w środę Różaniec św. wynagradzający, przed Mszą św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

·       w  piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

·       Nowenna do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro przed Mszą  św.

o godz. 1130, w dni powszednie  przed Mszą św. rano albo wieczorem  -  prośmy o wdzięczność dla Jezusa za dar zbawienia przez zachowanie Bożych i kościelnych przykazań

3.    W przyszłą niedzielę,  Niedziela Miłosierdzia Bożego. Patronalne święto Caritas.  O  godz. 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kanonizację Błogosławionych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Ze względu na transmisję, którą chcemy wszyscy oglądać, będzie zmiana porządku Mszy św. – a mianowicie Msze św. będą o godz. 630, 830, 1200  i po południu o godz. 1600. Naszym przygotowaniem do  kanonizacji będzie Msza św. w sobotę o godz. 1800 i po niej modlitewne czuwanie zakończone zapaleniem „Iskry Miłosierdzia”  - ogniska przy górnym cmentarzu (jeśli będzie dobra pogoda).  Każdy będzie mógł także zabrać do domu światło odpalone od „Iskry miłosierdzia” – świecy, jaką młodzież przywiozła z Tarnowa, a jest to światło z Sanktuarium w Łagiewnikach.

4.    W niedzielę odpust w Jaworznej – Msze św. o 700, 900 i suma po południu o godz. 1500.

5.    Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na inwestycje   9 rodzin, na ogrzewanie 3 rodziny.

6.    Za zmarłego Sylwestra Jędrzejka zamówiono na pogrzebie 97 Mszy św.

·       1 greg. odprawi O. Józef Matras – od dzisiaj

·       1 greg. Ks. Wojciech Bukowiec na Ukrainie – od maja

·       1 greg. Ks. Stanisław Majkrzak na Ukrainie – od 12. Maja

·       7 Mszy św. odprawimy w parafii

7.    Zakończyliśmy Wielki Post i bogate obchody liturgiczne Świąt Paschalnych. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i owocnego przeżycia tych dni. Ks. Prałatowi Józefowi i Ks. Łukaszowi za wszelką posługę duszpasterską w konfesjonale i w liturgii, osobom, które prowadziły  Drogi Krzyżowe; za przygotowanie Ciemnicy i  Grobu Pańskiego.   P. Organiście i P. Kościelnemu za całą posługę podczas wielkopostnych nabożeństw i Triduum Sacrum oraz lektorom i  ministrantom. Panom Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim  i dzisiejszą procesję oraz naszej Orkiestrze Dętej za uświetnienie dzisiejszej liturgii. Wszystkim Wam niech Bóg wynagrodzi wszelką troskę o liczne i pobożne przeżycie tych nabożeństw.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Chrystusa  Zmartwychwstałego, niech prowadzi Was bezpieczną drogą życia,

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz