OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

30 ndz. w ciągu roku     -     26. 10. 2014 r.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

1.    Dzisiaj  obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różnoraki sposób troszczą się o piękno naszego kościoła i otoczenia, Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby tej świątyni.

2.    We wtorek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3.    Nabożeństwo różańcowe w tygodniu po  Mszy św. po godz. 1700,            w piątek zakończenie nabożeństw różańcowych przed Mszą św. po nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.

4.    Spowiedź przed   Ur. Wszystkich Świętych i na pierwszy piątek         będzie w czwartek od godz. 1300 do 1630, z półgodzinną przerwą  o godz. 1430.

5.    W sobotę  Ur. Wszystkich Świętych. Msze św. do południa w kościele o godz. 630, 830 i 1000. Nie będzie Mszy św. o godz. 1130. Po południu przy dobrej pogodzie Msza św. na cmentarzu o godz. 1400. Przed Mszą św. o godz. 1330 procesja na cmentarzu dolnym z różańcem za

zmarłych (rozpoczęcie przed kaplicą). Na Mszę św. zapraszamy Parafialną

Orkiestrę Dętą.

W Ur. Wszystkich Świętych na  cmentarzu zbiórka do puszek na  utrzymanie i inwestycje naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6.    W niedzielę  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Do południa przed każdą Mszą św. wypominki listopadowe z dziesiątkiem Różańca św.       O godz. 1500 procesja z różańcem za zmarłych i wypominkami na górnym cmentarzu. Rozpoczęcie w kościele.

7.    Nasza pomoc zmarłym to ofiarowane za nich modlitwy i odpusty:    01. listopada od południa i przez cały dzień   02. listopada można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła czy kaplicy i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

8.    Od 01. do 08. listopada można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie cmentarza, w pozostałe dni zyskujemy odpust cząstkowy. Odpust ten można zyskać  w ciągu dnia tylko dla jednego zmarłego.

9.    Odpust zyskujemy jeśli spełnimy warunki: przystąpienie wcześniej do spowiedzi św., przyjęcie w tym dniu Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

10.                        O godz. 1600

·       w środę nabożeństwo maryjne

·       w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

-  módlmy się o zdrowie dla chorych i pociechę dla strapionych.

11.                        Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na inwestycje, w ubiegłym tygodniu złożyło je  37   rodzin.

12.                        W niedzielę zbiórka plastikowych zakrętek.

13.                        Rodzina chorego Kubusia Dąbrowskiego składa podziękowania za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę. Zamówiona przez nich Msza św. będzie we wtorek o godz. 630.

14.                        Za zmarłego Szymona Frączka zamówiono na pogrzebie 166 Mszy św. (dwie intencje pominięte w czytaniu – od córki Józefy z mężem i od wnuków Przemka, Bartka, Maksia, Natalki i Kacperka)

·       2 greg. odprawi O. Józef Matras ze swymi współbraćmi w zakonie – od dzisiaj

·       1. greg. odprawi Ks. dr Bogdan  Węgrzyn w Tarnowie

·       1. greg. odprawi Ks. Wojciech Bukowiec na Ukrainie

·       1. greg. odprawi Ks. Zbigniew Sławek

15.                        Pogrzeb + Stanisława Kmiecika  jutro o godz. 1400 Msza św., wyprowadzenie z kaplicy o godz. 1330.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz