Słowa, które mogą przebudzić:

Nie będziemy

oskarżeni o to,

że nie czyniliśmy cudów,

lecz z pewnością musieli zdać rachunek przed Bogiem  z tego,

że nie opłakiwaliśmy nieustannie swoich grzechów.

Św. Jan Klimak

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają finansowo OAZĘ  naszej młodzieży na MAZURACH. Zapraszamy tych, którzy pragną dołączyć do grona przyjaciół i zechcą wesprzeć wakacje z Bogiem  dla młodzieży, której nie stać na taką formę religijnego umocnienia w wierze.

Cyferki naszego konta są takie miłe - liczy się każdy grosz:

Rachunek bankowy parafii:

Parafia Rzymskokatolicka   p.w. Najświętszego Imienia Maryi

34-602 Laskowa 120

Nr   rachunku    w Banku Spółdzielczym Limanowa o. w Laskowej

ADORACJA   W CIEMNICY

I PRZY GROBIE PAŃSKIM

WIELKI  PIĄTEK   I    WIELKA SOBOTA

Wielki Piątek

Wielka  Sobota

Adoracja  prywatna

Adoracja prywatna

Komunia  Święta   dla chorych i pracujących po południu

NADOLE –

MŁODZIEŻ – Droga Krzyżowa

Zakończenie adoracji

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

- NIEDZIELA  PALMOWA -   29. 03. 2015 r.

1.    Bóg zapłać za ofiary składane dziś  na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie, ofiary składane jako jałmużna postna. Poświęcenie palm przed Mszą św. o godz. 1130, a po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę. Bóg zapłać za 9 książek ofiarowanych na nagrody za palmy przez Gminny Ośrodek Kultury i P. Rafałowi Puchowi za 40. rzeźbionych aniołków.

2.    W środę  o godz. 1700  Różaniec św. wynagradzający, przed Mszą św.     Nowenna do MBNP – módlmy się, abyśmy z dziękczynieniem za zbawienie   przeżyli Wielki Tydzień  i święta Wielkanocne.

3.    Dzieci Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzały w Wielki Czwartek                  i Wielki Piątek upieczone  w domu świąteczne babeczki.

4.    Tydzień  poprzedzający święto Zmartwychwstania Pańskiego nazywamy Wielkim Tygodniem. Niedziela Palmowa - jest  pamiątką wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Jezus wjechał do tego miasta, tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Liturgia Paschalnego Misterium (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Wielka Niedziela) należą najważniejszych                 i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału   w nabożeństwach tych dni.

5.     Wielki Czwartek  - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, Adoracja do godz. 2200.

6.    Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Jezusa.

Od godz. 630 do godz. 1700   adoracja w Ciemnicy.

Porządek jest wywieszony  w gablotach i podany na stronie internetowej

w ogłoszeniach parafialnych.

·       o godz.   900 Droga Krzyżowa dla wszystkich

·       o godz. 1000 Droga Krzyżowa dla dzieci i dla młodzieży Gimnazjum

·       o godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia

·       o godz. 1630 Droga Krzyżowa

·       o godz. 1700 Liturgia Wielkiego  Piątku

·       3 części Gorzkich Żali – adoracja Jezusa w Grobie do godz. 2300

·       Adoracja Koła Gospodyń Wiejskich

·       o godz. 2130  Droga Krzyżowa i adoracja prowadzona przez młodzież

·       zakończenie adoracji o godz. 2300.

·       zapraszamy  Panów Straży Pożarnej do  trzymania straży przy Grobie Pańskim.

·       pamiętajmy o przystrojeniu przydrożnych krzyży, kapliczek

·       ofiary przy Adoracji Krzyża składane są na utrzymanie zabytków – pamiątek  życia Jezusa Chrystusa w  Ziemi Świętej

·       w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych zalecana jest także w  Wielką Sobotę.

7.    W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

o godz. 900,  1000, 1100  i 1200 i  1400.

Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 630.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1800

Na to nabożeństwo przynosimy świece.

8.    W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 600.   Msze św.   o godz. 630, 830, 1000, 1130 i 1600.  Na procesję rezurekcyjną zapraszamy Orkiestrę Parafialną, Panów Straży Pożarnej, Parafialne Grupy Młodzieżowe  i Dziecięce, Służbę Liturgiczną – lektorów i ministrantów. Prosimy  o przygotowanie i niesienie w procesji feretronów i chorągwi.

9.    W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą tylko do południa, nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Podczas Mszy św. o godz. 1130   Chrzest Św.

10.                      Zmiana tajemnic Róż Różańcowych, zbiórka plastikowych zakrętek     będzie w 2. Niedzielę Wielkanocną.

11.                      EURO-BUS organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej.   Informacje szczegółowe na afiszu w gablocie.

12.                      Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W kopertach  złożyło je w ubiegłym tygodniu 16 rodzin, na ogrzewanie 4 rodziny.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska          Projekt i wykonanie: Ks. Łukasz