Słowa, które mogą przebudzić:

Ducha nie można

przezwyciężyć orężem,

lecz tylko miłością

i szlachetnością

Baruch Spinoza

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

- 25.01. 2015 r.

W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w tym tygodniu:

·       w poniedziałek wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

·       we wtorek wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

·       w środę Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

·       w czwartek Św. Anieli Merici, dziewicy

·       w sobotę  wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana

Dziś o godz. 1400 koncert kolęd.

O  godz. 1600:

w środę nabożeństwo maryjne, przed Mszą św. Nowenna do MBNP

w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

- módlmy się w intencji wszystkich członków i animatorów  grup   apostolskich naszej parafii, niech ich służebna praca rozwija życie wiary naszej parafii.

Ogłoszenie Caritasu:

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.   Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki z numerem  KRS (0000211791) znajdują się na stoliku pod chórem.

W niedzielę zbiórka plastikowych nakrętek.

Bóg zapłać za ofiary na inwestycje  kościelne. W kopertach złożyło je  w tym tygodniu  6 rodzin i  na ogrzewanie 6 rodzin. Na konto w ostatnim czasie wpłaciło:  na inwestycje 15 rodzin, na ogrzewanie 5 rodzin.

Spotkanie lektorów w środę o godz. 1600,

ministrantów w sobotę o godz. 900, aspirantów  o godz. 1000,   scholi w sobotę o godz. 900, DSM o godz. 1000.

grupy młodzieży starszej w piątek o godz. 1900,  młodzieży  gimnazjalnej w sobotę o godz. 1700.

Została zakończona duszpasterska wizyta w Waszych domach. Bóg zapłać za bardzo serdeczne przyjęcie kapłana, Waszego duszpasterza. Mogliśmy poznać lepiej Wasze życie duchowe, radości i zmartwienia, różne doświadczenia i  zmagania o byt  materialny rodzin. Będziemy  wspierać  Was   w  modlitwach. Niech Boże Dziecię  błogosławi Wam we wszystkich sprawach tego Roku. Niech Maryja czuwa nad Waszymi Rodzinami i nad każdym z Was.

Za + Stefana Piechurę zamówiono na pogrzebie 107 Mszy św.

·       1 greg. odprawi O. Józef  Matras

·       1 greg. odprawi Ks. Marcin Krępa w Domu Rekolekcyjnym  w Ciężkowicach - od 01.marca

·       1 greg. odprawi Ks. Wojciech Bukowiec na Ukrainie

·       17 Mszy św. odprawimy w parafii